Ansambļa vadītāja

12928405_940013239445298_3347244912929577675_n

Vokālā pedagoģe, Dace Bula (dzimšanas diena 23.septembris)– Ķekavas vidusskolas vokālā ansambļa „Rasa ” vadītāja, vokālā pedagoģe, mūzikas skolotāja, kā arī daudzu dziesmu autore, no 2015.gada 17.oktobra ievēlēta par Latvijas Vokālo Ansambļu Asociācijas valdes locekli.

Muzikālo izglītību sākusi Aizkraukles mūzikas skolas kora klasē. Tālāko izglītību turpināja Jelgavas mūzikas koledžā, mācoties vokālās nodaļas specialitātē. Bakalaura grādu ieguvusi studējot RPIVA vokālā pedagoga specialitātē. Izglītības zinātnes  Maģistra grāds iegūts studējot LU Pedagoģijas fakultātē.

Kā dziedātāja ir piedalījusies ļoti daudzos muzikālajos projektos. TV un Latvijas radio ierakstītas pašas komponētās dziesmas, kuras tika nodotas klausītājiem. Ir bijusi sadarbība  ar daudziem Latvijā pazīstamiem mūziķiem.

Kā vokālais pedagogs ir strādājusi Rīgas Doma kora skolā, Jūrmalas mūzikas vidusskolā,  Mārupes mūzikas un mākslas skolā. Plašākai audotorijai šodien redzamākie audzēkņi bijuši Gunārs Kalniņš, Jānis Ozols, Zane Dombrovska, Irēna Trubina, Laima Lediņa u.c.

Paralēli vokālam darbam ar audzēkņiem, strādājusi arī vispārizglītojošās skolās, kā mūzikas skolotāja. Rīgas Ozolas-Ozoliņas privātskolā, Pļavniekkalna sākumskolā, Ķekavas privātskolā „Gaismas tilts-97”.  Bijusi Katlakalna Tautas nama bērnu vokālā ansambļa “Kamoliņš” vadītāja. Pašreiz  strādā Ķekavas vidusskolā par mūzikas skolotāju un vada savu 2011./2012.māc.gadā izveidoto vokālo ansambli „Rasa”, kā arī aizsākusi savu darbību Latvijas vokālo ansambļu asociācijā, kā valdes locekle.

Katru gadu profesionāli pilnveidojas pie Latvijā un pasaulē zināmiem vokāliem pedagogiem iegūstot gan teorētiskās, gan prakstiskās zināšanas. Ir saņemtas apliecības un sertifikāti. Savukārt par paveikto darbu-pateicības un diplomi (tos visus pat nav iespējams uzskaitīt).

Daudzus gadus Dace Bula piedalās kā žurijas locekle dažādos vokālās dziedāšanas konkursos. Konkursā “Cālis” (dažādās Latvijas pilsētās),  Konkursā “Balsis” (Rīgas pilsētā), Konkursā “Odziņa” (Ķekavā -8 gadus).2-6

Dziesmu rakstīšana (komponēšana) ir vēl viena profesionāla aizraušanās. 2004.gadā iznāca pirmā grāmata „Ziemassvētku dziesmas bērniem”.  Šajā grāmatā ir apkopotas vairāku gadu garumā rakstītas dziesmas bērniem.

Dace Bula nekad neapstājas pie sasniegtā un nemitīgi turpina pilnveidot gan sevi, gan dot savas zināšanas saviem audzēkņiem, kā arī gūst pieredzi no citu pedagogu darba, vienmēr atvērta jaunām un radošām idejām.

Papildus saspringtajam dzīves ritmam Dace turpina rakstīt dziesmas, ar domu, ka nākotnē iznāks viņas otrā dziesmu grāmata.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s